Cechy dobrej firmy spedycyjnej

25 kwietnia, 2022 |

Na rynku aktualnie znajduje się wiele firm świadczących usługi spedycyjne. Kiedy więc przedsiębiorca musi zdecydować się na współpracę z przedsiębiorstwem spedycyjnym, nie wie, na co zwrócić uwagę, by wybrać rzetelnego partnera. Czym charakteryzuje się firma spedycyjna, której warto zaufać? Na jakie cechy spedytora zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Dobry spedytor – czyli jaki? 

W każdej firmie spedycyjnej powinny pracować osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w branży. To przecież oni czuwają nad jakością świadczonych usług i są motorem napędowym rozwoju. Firmy z branży spedycyjnej powinny inwestować w rozwój swoich pracowników oraz wysyłać ich na szkolenia dla podniesienia ich kwalifikacji. Sprawdź, czy Twój potencjalny partner spedycyjny posiada odpowiednie kwalifikacje, zanim podejmiesz współpracę.  

Bezpieczeństwo największym priorytetem

Nowoczesna flota pojazdów to jeden z czynników zwiększających bezpieczeństwo Twoich towarów w trakcie przewozu. Istotne jest to, by pojazdy były sprawne oraz wyposażone w systemy, które czynią jazdę bezpieczniejszą. Firma spedycyjna, na którą warto zwrócić uwagę to taka, która oferuje pojazdy z możliwością załadunku z tyłu, góry i z boku samochodu. Przynajmniej część aut powinna posiadać także windę hydrauliczną i system podnoszenia dachu.

Pamiętaj także, by sprawdzić zakres oferowanego przez przedsiębiorstwo spedycyjne ubezpieczenia. Firma spedycyjna warta rozważenia będzie dysponowała Ubezpieczeniem Odpowiedzialności Cywilnej Spedytora

Umiejętności organizacyjne to podstawa

Przedsiębiorstwo spedycyjne powinno rzetelnie wykonywać swoje obowiązki i dbać o to, aby towary dotarły w odpowiednim czasie i w odpowiednie miejsce. Na każdym etapie wykonywania usługi, firma powinna posiadać procedury organizacyjne, które pozwolą na wszelkie dopełnienie formalności i poprawne zrealizowanie usługi.

Obecnie mnóstwo firm spedycyjnych posiada w swoich autach lokalizatory GPS. Dzięki tym urządzeniem spedytor ma możliwość lokalizacji ciężarówki w każdej chwili. Dlatego możesz prosić o dokładne dane dotyczące przewozu na każdym jego etapie. Wybierz firmę, która będzie na tyle dobrze zorganizowana, że udostępni Ci takie informacje.

A co z magazynowaniem? 

Często zdarza się, że zanim ładunek ruszy w trasę, musi zostać skompletowany. Wysokiej jakości przedsiębiorstwo spedycyjne będzie oferować swoim klientom usługę magazynowania, gdzie towary oczekujące na wywóz będą przechowywane w odpowiednich warunkach. Magazyn ten musi odpowiadać wymaganiom Twoich towarów i być strzeżony całodobowo. Sprawdź, czy tak jest. Inaczej ładunek może ulec zniszczeniu, zanim opuści budynek.

Dobra firma spedycyjna to taka, która dostosuje się do Twoich indywidualnych potrzeb i zapewni wysoką jakość swoich usług. Wykorzystaj listę cech wymienionych powyżej, kiedy będziesz szukać swojego następnego partnera spedycyjnego, a z pewnością będziesz zadowolony ze współpracy. Zdecyduj się na Marathon International, by mieć pewność, że Twój ładunek zostanie dostarczony na czas.