BLOG&
NEWS

Transport ładunków niebezpiecznych - jak zorganizować?

12 kwietnia, 2022 |

Nie każdy rodzaj ładunku może być przewożony w taki sam sposób i w takich samych warunkach. Na przykład organizacja transportu materiałów budowlanych i artykułów spożywczych wymaga zupełnie innego podejścia. Jeszcze większe wymagania stawia przed przewoźnikami przewóz towarów niebezpiecznych — tutaj szczególną uwagę należy poświęcić kwestii bezpieczeństwa, zarówno samego ładunku, jak…

Więcej

Co to jest fulfillment?

11 marca, 2022 |

Ostatnie lata przynoszą szybki rozwój e-commerce, praktycznie każdego dnia na rynku pojawiają się nowe sklepy, które chcą wywalczyć dla siebie miejsce i uwagę klientów wśród licznej konkurencji. Kluczem do sukcesu w tak konkurencyjnej branży jest nie tylko jakość i różnorodność oferowanych towarów, ale też sprawna logistyka. To właśnie w dużej mierze od niej zależy zadowolenie klientów, ponieważ zapewnia szybkie i terminowe dostawy oraz minimalizuje straty i uszkodzenia przesyłek, co przekłada się jednocześnie na optymalizację kosztów i wzrost zysków dla sklepu.

Więcej

Jak pandemia wpłynęła na branżę TSL?

04 marca, 2022 |

Pandemia wpłynęła na gospodarkę w nie mniejszym stopniu niż na codzienność osób prywatnych. Nie każda firma doświadczyła jednak zmian na gorsze, a niektóre branże zdają się wręcz zyskiwać na zmieniających się trendach i przyzwyczajeniach konsumentów. Jak w tej sytuacji radzi sobie branża TSL? Czy na skutek pandemii zmieniły się…

Więcej

Załadunek i rozładunek towarów - co warto wiedzieć?

31 stycznia, 2022 |

Firmy działające w branży TSL muszą w swojej działalności uwzględniać dużo więcej niż tylko samo przewiezienie ładunku z miejsca nadania do miejsca odbioru. Wśród istotnych elementów ich codziennego funkcjonowania są kwestie związane z formalnościami przewozowymi czy dbaniem o stan floty, ale też załadunek i rozładunek towarów. Szczególnie ta ostatnia…

Więcej

Wymiary palet

17 grudnia, 2021 |

Wszędzie tam, gdzie składowanie lub transportowanie towarów wymaga solidnego podłoża, które umożliwi przenoszenie jednocześnie większej ilości materiałów, wykorzystywane są palety. Są więc jednym z podstawowych rozwiązań w asortymencie każdego przewoźnika, a ich odpowiednie dobranie do specyfiki ładunku pozwala na zwiększenie wydajności i optymalne zaplanowanie wypełnienia naczepy przez przedsiębiorstwo logistyczne.

Więcej

Na co należy uważać przewożąc delikatne towary?

03 listopada, 2021 |

Podstawowym zadaniem każdej firmy transportowej jest dostarczenie towarów w miejsce docelowe w terminie i bez uszkodzeń. Czy jednak możliwe jest zagwarantowanie takiego rezultatu w przypadku ładunków szczególnie wrażliwych na uszkodzenia? Jak zabezpieczyć wysyłane produkty, by nie ucierpiały w czasie drogi? W takich przypadkach nie sprawdzą się uniwersalne rozwiązania, a stosowane metody powinny zawsze być dobierane pod kątem specyfiki przewożonego ładunku i oczekiwań konkretnego klienta. Na co należy więc zwrócić uwagę przy przygotowywaniu takich przewozów?

Więcej

Jak uniknąć oszustów na rynku transportowym?

03 listopada, 2021 |

Kiedy sprawne działanie Twojego biznesu uzależnione jest od efektywności łańcucha dostaw, wybranie skutecznych usług transportowych staje się kwestią kluczową. Niestety duża konkurencyjność w branży bywa wykorzystywana przez nieuczciwych przedsiębiorców i oszustów w celu wzbogacenia się kosztem zleceniodawcy. Znajomość ryzyka i zapoznanie się z rodzajami zagrożeń, których warto się wystrzegać to sposób na dokonanie świadomego i korzystnego wyboru firmy zajmującej się spedycją i przewozem towarów.

Więcej

Funkcjonowanie magazynów tymczasowych

02 kwietnia, 2021 |

Magazyny tymczasowe to uniwersalne rozwiązanie. Korzystają z nich zarówno małe jak i duże firmy. Z racji szerokiego zastosowania, takie konstrukcje mogą być przydatne w wielu sytuacjach, zwłaszcza gdy zachodzi potrzeba szybkiego przeniesienia punktu magazynowego w inne miejsce. Branża logistyczna cały czas się rozwija, a co za tym idzie, potrzebne są niestandardowe rozwiązania w kwestii magazynowania i transportowania produktów.

Więcej