Na terenie Marathon Cargo Hub ruszyło miejsce uznane do odpraw celnych!

7 marca, 2022 |

W Marathon International nieustannie dążymy do rozbudowy katalogu naszych usług o kolejne elementy, które pozwalają na dalsze usprawnienia procesu logistyki magazynowania i transportu. Najnowszym dodatkiem do naszej oferty jest możliwość przeprowadzenia odpraw celnych na miejscu – na terenie Marathon Cargo Hub uruchomione zostało uznane przez urząd celny miejsce do prowadzenia odpraw celnych. Zyskują na tym nasi klienci, którzy mogą liczyć na szybszy przebieg procesu odpraw, a tym samym uzyskać jeszcze lepsze wyniki dla swoich firm.

Miejsce uznane do prowadzenia odpraw celnych – co to?

Miejsce uznane to miejsce, które uzyskało od urzędu celnego decyzję pozwalającą na czasowe składowanie i przedstawianie w nim do kontroli celnej importowanych i eksportowanych towarów. Oznacza to, że jest to lokalizacja spełniająca wymogi formalne i zapewniająca warunki umożliwiające dozór celny oraz kontrolowanie składowanych ładunków przez urząd.

W ramach miejsca uznanego towary mogą podlegać też tzw. krótkotrwałemu składowaniu. Określa się w ten sposób okres składowania od momentu przedstawienia towarów, czyli zawiadomienia urzędu celnego o ich przybyciu do:

  • rozpoczęcia procedury celnej,
  • dalszego transportu towarów,

w czasie nie dłuższym niż 3 dni od pierwszego zawiadomienia lub 6 dni dla odbiorców upoważnionych.

Jakie są korzyści odprawy celnej w miejscu uznanym?

Możliwość odbycia odprawy na terenie centrum logistycznego pozwala na znaczne przyspieszenie całego procesu – wszystkie formalności mogą zostać w ten sposób załatwione bez potrzeby transportowania towarów do urzędu i z powrotem do magazynu. Skrócenie trasy przejazdu to oszczędność czasu i niższe koszty, a w dodatku pewność, że od momentu dostawy ładunek przebywa w jednym miejscu, co minimalizuje ryzyko powstania szkód w transporcie oraz opóźnień wynikających z ewentualnych komplikacji na drodze. Wszystko to sprawia, że formalności związane z procedurami celnymi mogą rozpocząć się od razu po dostarczeniu towarów, a bezpośrednio po ich zakończeniu możliwy jest dalszy przeładunek i transport lub dystrybucja w pełni zgodne z wymogami prawnymi.

Oferujemy kompleksową usługę odprawy celnej dla importowanych i eksportowanych towarów

Załatwianie spraw związanych z odprawą celną może być czasochłonne i skomplikowane, szczególnie dla osób, które nie mają dużego doświadczenie w dopełnianiu podobnych formalności. Oddanie takich zadań w ręce specjalistów jest więc dobrym sposobem na usprawnienie funkcjonowania firmy i skupienie wysiłków swojego zespołu na realizowaniu innych celów.

Wybierając współpracę z Marathon Cargo Hub zyskujesz kompleksową usługę obejmującą m.in.:

  • miejsce uznane do odprawy celnej,
  • dostęp do magazynu składowania krótkookresowego,
  • profesjonalną obsługę odpraw importowych i eksportowych,
  • przygotowanie dokumentacji niezbędnej do dopełnienia formalności celnych,
  • gwarancję załatwienia sprawy w sposób sprawny i zgodny z aktualnymi wymogami prawnymi,
  • pomoc specjalistów, którzy będą reprezentować Twoje interesy w kontaktach z instytucjami państwowymi.

Marathon Cargo Hub – rozwiązania na miarę Twoich potrzeb!

Wieloletnie doświadczenie w branży TSL pozwoliło nam na wypracowanie skutecznych metod współpracy i stworzenie oferty wyróżniającej się elastycznością, która umożliwia dopasowanie naszych usług do oczekiwań danego klienta. Możesz liczyć na nasze profesjonalne wsparcie w zakresie transportu międzynarodowego, magazynowania, w tym także materiałów ADR, logistyki dla e-commerce czy realizacji obsługi celnej Twojego ładunku.