Logistyka - Całkowita elastyczność i indywidualne podejście do klienta - zawsze i wszędzie

7 lutego, 2022 |

Poszukując przewoźnika, który zorganizuje i wykona transport ich ładunków, klienci wcale nie kierują się jedynie kwestią ceny. Oczywiście zaoferowanie atrakcyjnych warunków finansowych zdecydowanie zwiększa konkurencyjność firmy transportowej, równie istotne jest jednak dopasowanie oferty do rzeczywistych potrzeb konkretnego zleceniodawcy. W logistyce i transporcie ciężarowym szczególnie ceniona jest elastyczność, która pozwala na takie wprowadzanie zmian w usłudze transportowej, by odpowiadała indywidualnym potrzebom danego ładunku i zlecenia. Właśnie na takie podejście stawiamy w Marathon International, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić bezawaryjne i terminowe dostawy różnorodnych ładunków w kraju i na trasach międzynarodowych.

Dlaczego elastyczność w branży transportowej się opłaca?

Drogowy transport ciężarowy to branża niezwykle różnorodna – specyfika każdego zlecenia może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od rodzaju przewożonego ładunku i jego wielkości, ale też trasy przejazdu i lokalizacji miejsca docelowego dostawy. Sprawia to, że firmy transportowe chcące zdobyć uznanie jak największej liczby klientów, nie mogą skupiać swojej działalności na świadczeniu jednolitych usług. Elastyczność, logistyka szyta na miarę i indywidualne podejście do każdego klienta pozwalają przewoźnikowi zapewnić równie wysoką jakość oferty niezależnie od tego, czy jest to krajowy transport drobnicowy, czy całopojazdowy transport ciężarowy Włochy-Polska lub na innych międzynarodowych trasach.

Optymalizacja kosztów transportu

Stosowanie elastycznych rozwiązań w transporcie to przede wszystkim możliwość ograniczenia wydatków – usługa zostaje dopasowana do specyfiki Twojego zlecenia, przez co nie płacisz za żadne dodatki, które nie są Ci potrzebne. Nie dostajesz do wyboru jednej z gotowych opcji, szczegółowa oferta tworzona jest przez przewoźnika na podstawie dostarczonych na temat zlecenia informacji.

Szybkie rozwiązywanie problemów

Jednym z najcenniejszych skutków indywidualnego podejścia do każdego zlecenia jest usprawniona obsługa klienta – logistyka i transport uzupełnione zostają łatwym kontaktem z przewoźnikiem, stałym dostępem do informacji na temat przebiegu zlecenia i możliwością szybkiego reagowania na wszystkie zmiany i komplikacje pojawiające się na drodze.

Rozwiązania dopasowane do danego zlecenia

Stosowanie uniwersalnych rozwiązań nie pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów w transporcie ciężarowym. Właśnie dlatego dużo korzystniejsza jest współpraca z firmą przewozową, która do każdego przypadku podchodzi indywidualnie. Pozwala to na dobranie metod i narzędzi odpowiednich do rodzaju, wielkości i ilości towarów składających się na przewożony ładunek, jak i ustalenie najkorzystniejszej trasy bez zbędnych objazdów, co pozwoli na szybkie i sprawne dostawy bez opóźnień.

Marathon International stawia na wysokie standardy obsługi klienta – logistyka krajowa i międzynarodowa

W Marathon International stawiamy na elastyczne podejście do transportu ciężarowego – rozumiemy, że potrzeby Twojego ładunku są wyjątkowe i jesteśmy gotowi wykorzystać nasze doświadczenie, by zapewnić jego transport zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Za sprawny przebieg współpracy i realizacji zlecenia odpowiadają dedykowani opiekunowie, którzy nieustannie monitorują trasę przejazdu i rozwiązują wszystkie bieżące kwestie, korzystając ze swojej specjalistycznej wiedzy i kompleksowego szkolenia.

Z nami dotrzesz w każde miejsce – nie poruszamy się tylko wybranymi trasami, a nasze ciężarówki każdego dnia przemierzają kolejne kilometry europejskich dróg. Wskaż nam miejsce, do którego chcesz dostarczyć ładunek, a my zadbamy o dotarcie tam w ustalonym terminie.